AGENDA 2017

Zaterdag 14 januari, 2017
Westzaan, ‘T Regthuis, 20.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit, solo-programma
Werken van Marin Marais, G. Ph. Telemann, J.S. Bach, Claude Debussy, Houwert Krauss

Zondag 15 januari, 2017
Amsterdam, Synagoge Liberaal Joodse Gemeente, 14.00-15.00 uur
Optreden
Eleonore Pameijer-fluit en Marcel Worms-piano (besloten concert)
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, George Gershwin, Alexander Tansman en Erwin Schulhoff

Zondag 22 januari, 2017
Hall, Kerkje, 15.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit en Ralph Rousseau-gamba
Werken van J.S. Bach, Graaf Unico Willem van Wassenaer, Daan Manneke, Jacques Hotteterre en Antonio Vivaldi

Vrijdag 27 januari, 2017
Lütgendortmund, 19.00 uur
Holocaust-Gedenktag, Bartholomäus-Kirche
Eleonore Pameijer-fluit & Marcel Worms-piano
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, Rosy Wertheim, Nico Richter, Bob Hanf, Leo Kok en Geza Frid

Zondag 29 januari, 2017
Fulda, Antroposofisch Centrum, 19.30 uur
Jacques Thibaud Ensemble: Eleonore Pameijer-fluit, Burkard Maiss-viool, Bogdan Jianu-cello, Andrei Banciu-piano
Werken van W.A. Mozart, Richard Stöhr en Ludwig van Beethoven

Zondag 5 februari, 2017
Schokland, Kerkje bij Museum Schokland (Noordoostpolder), 15.30 uur (uitverkocht)
Eleonore Pameijer-fluit & Ralph Rousseau-gamba
Werken van J.S. Bach, Graaf Unico Willem van Wassenaer, Daan Manneke, Jacques Hotteterre, Antonio Vivaldi, wereldpremière nieuw werk van Frank van Gompel

Zondag 12 februari, 2017
Aalsmeer, Oud-Katholieke Kerk, 15.30 uur
Programma De Vergelding: een verborgen geschiedenis/verborgen muziek.
Eleonore Pameijer-fluit, Jan Brokken-verteller, Marcel Worms-piano
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, Rosy Wertheim, Johanna Bordewijk-Roepman

Woensdag 8 februari 2017
Amsterdam, Conservatorium van Amsterdam 10.00-13.00 uur
Gastles Eleonore Pameijer ‘Building a successful professional practice’

Maandag 13 februari, 2017
Amsterdam Splendor, 20.15 uur, Nieuwe Uilenburgerstraat 116
Serie Uilenburger Concerten, www.leosmit.org, reserveren secretariaat@leosmit.nl
Eleonore Pameijer-fluit en Ekaterina Levental-zang en harp
Werken van Arnold Schönberg (Pierrot Lunaire 2.0), Dimitri Shostakovich, Alexander van Zemlinsky, Kurt Weill, Ursula Mamlock, Henry brant, Igor Stravinsky, Albert de Klerk en Hendrik Andriessen

Donderdag 16 februari 2017
Wuppertal/Schelm, Wasserschloss Martfeld, 19.30 uur
Jacques Thibaud Ensemble: Eleonore Pameijer-fluit, Burkard Maiss-viool, Bogdan Jianu-cello
Werken van Joseph Haydn, W.A. Mozart, Ludwig van Beethoven, Lucas van Regteren Altena en Alexander Tscherepnin

Zondag 19 februari, 2017, Amsterdam
Toets des tijds, 15.00 uur, Het Veem
Van Diemenstraat 408-410
Eleonore Pameijer-fluit & Andrei Banciu-piano
All that jazz: Werken van Henry Brant, Aaron Copland, Igor stravinsky, Darius Milhaud, Francis Poulenc

Zondag 26 februari, 2017
Ried (Friesland, bij Franeker), Kerkje, 14.30 uur
reserveren via www.coopmanshus.nl
Eleonore Pameijer-fluit & Bart van Oort-fortepiano
Sonates van Bach’s zonen en W.A.Mozart

Woensdag 1 maart, 2017
Parijs, L’Espace Bernanos, 19.00 uur
4, Rue du Havre, M St. Lazaire
Eleonore Pameijer-fluit & Blandine Waldmann-piano
Werken van Sergei Prokofiev, Erwin Schulhoff, George Enescu, Gabriel Fauré
en Francis Poulenc

Vrijdag 3 maart, 2017
Parijs, Saint Symphorien, 20.30 uur
Eglise saint Germain-des Prés, 3 Place Saint Germain des Prés, 75006 Paris
Eleonore Pameijer-fluit & Blandine Waldmann-piano
Werken van Sergei Prokofiev, Erwin Schulhoff, George Enescu, Gabriel Fauré
en Francis Poulenc

Zaterdag, 4 maart, 2017
Parijs/Chatou, 20.30 uur
Eglise Notre dame de Chatou, 4 Place Sainte Marie, 78400
Eleonore Pameijer-fluit & Blandine Waldmann-piano
Werken van Sergei Prokofiev, Erwin Schulhoff, George Enescu, Gabriel Fauré
en Francis Poulenc

Zondag 19 maart, 2017
Pintohuis, Jodenbreestraat 69 , Amsterdam, 16.15 uur
Eleonore Pameijer-fluit & Miriam Overlach-harp
Werken van Willem de Fesch, Gabriel Fauré, Claude Debussy, Marius Flothuis, Theo Smit Sibinga, Sem Dresden

Zondag 26 maart, 2107
Hyppolytushoef, Serie Kroonconcerten
Hyppolituskerk, 14.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit & Ralph Rousseau-gamba
Werken van J.S. Bach, Graaf Unico Willem van Wassenaer, Daan Manneke, Jacques Hotteterre en Antonio Vivaldi

Vrijdag 31 maart, 2017
Amsterdam, Okura Hotel, 15.30 uur (uitverkocht)
Boekpresentatie Bernard Bijvoet door Stichting Analyse van Gebouwen
auteurs Jan Molema en Suzy Leemans
Muziek van Hendrik Andriessen, André Caplet, Maurice Ravel en Francis Poulenc
uitgevoerd doorEleonore Pameijer-fluit, Irene Maessen-sopraan, en Reinild Mees-piano

Dinsdag 4 april, 2017
Synagoge Den Haag, Prinsessegracht 26, eerste voorstelling 11.00 uur
Presentatie Gids van Joods erfgoed in Nederland, lezingen en muziek
Voordrachten: Awraham Soetendorp, Jan Stoutenbeek, Paul Vigeveno, Eleonore Pameijer
Musici: Eleonore Pameijer-fluit, Ursula Schoch-viool, Marcel Worms-piano
Werken van Andries de Rosa, Dick Kattenburg en Leo Smit

Synagoge Den Haag, Prinsessegracht 26, tweede voorstelling 14.00 uur (uitverkocht)
Presentatie Gids van Joods erfgoed in Nederland, lezingen en muziek
Voordrachten: Awraham Soetendorp, Jan Stoutenbeek, Paul Vigeveno, Eleonore Pameijer
Musici: Eleonore Pameijer-fluit, Ursula Schoch-viool, Marcel Worms-piano
Werken van Andries de Rosa, Dick Kattenburg en Leo Smit

Zondag 9 april, 2017
Oegstgeest, Cultuurhuis De Paulus, 16.00 uur
Jacques Thibaud Ensemble:
Eleonore Pameijer-fluit, Burkhard Maiss-viool, Hannah Strijbos-altviool, Bogdan Jianu-cello
Werken van W.A. Mozart, Jan van Gilse, Lucas van Regteren Altena en Ludwig van Beethoven

Maandag 10 april, 2017
Amsterdam Splendor, 20.15 uur, Nieuwe Uilenburgerstraat 116
Serie Uilenburger Concerten, www.leosmit.org, reserveren secretariaat@leosmit.nl
Programma Le Paradis
Irene Maessen-sopraan, Eleonore Pameijer-fluit, Bob van der Ent-viool, Henry Kelder-piano
Werken van Hendrik Andriessen, Albert de Klerk, Francis Poulenc, Leo Smit en Sylvia Maessen (wereldpremière)

Zondag 23 april, 2017
Nederhorst den Berg, Het Jagthuis, 15.30 uur
Programma Le Paradis
Irene Maessen-sopraan, Eleonore Pameijer-fluit, Bob van der Ent-viool, Henry Kelder-piano
Werken van Hendrik Andriessen, Albert de Klerk, Francis Poulenc, Leo Smit en Sylvia Maessen (wereldpremière)

Maandag 24 april, 2017
Amsterdam, Hollandsche Schouwburg, 19.00 uur
Yom Hashoah herdenking
Toespraken, gebed, muziek door Eleonore Pameijer-fluit
Muziek van Leon Stein, Leo Smit en Jeff Hamburg

Donderdag 4 mei, 2017
Bergen aan Zee, Vredeskerkje, 16.30 uur
Herdenkingsconcert door Eleonore Pameijer-fluit en Marcel Worms-piano
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, Geza Frid, Rosy Wertheim en Erwin Schulhoff

Dinsdag 9 mei, 2017
Amsterdam, Thomaskerk, 12.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit & Ralph Rousseau-gamba
Lunchconcert: werken van Jacques Hotteterre, Frank van Gompel en J.S. Bach 

Donderdag 11 mei 2017
Kortenhoef, Kerk
Eleonore Pameijer-fluit, Marcel Worms-piano, Jan Brokken-verteller
Programma De Vergelding: een verborgen geschiedenis/verborgen muziek.
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, Rosy Wertheim, Johanna Bordewijk-Roepman

Zondag 14 mei, 2017
Hermitage Amsterdam, 14.00-15.00 uur
Bij de Tentoonstelling ‘De Romanovs en de Revolutie’
Eleonore Pameijer-fluit, Martijn Willers-piano
Werken van Sergei Prokofiev, Grigory Frid, Sergei Rachmaninof, Grigori Krein

Dinsdag 16 mei, 2017
Potsdam, Duitsland
Palais Lichtenau, 19.30 uur
Jacques Thibaud Ensemble: Eleonore Pameijer-fluit, Burkard Maiss-viool, Bogdan Jianu-cello
Werken van Joseph Haydn, W.A. Mozart, Ludwig van Beethoven, Lucas van Regteren Altena en Alexander Tscherepnin

Vrijdag 19 mei, 2017
Utrecht, Galerie KuuB, 20.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit & Ralph Rousseau-gamba
Werken van J.S. Bach, Graaf Unico Willem van Wassenaer, Daan Manneke, Jacques Hotteterre,
Frank van Gompel en Antonio Vivaldi

Zondag 21 mei, 2017
Rockanje, 14.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit & Andrei Banciu-piano
Werken van Gaetano Donizetti, Franz Schumann, Gabriel Fauré, Claude Debussy,
George Enescu, Francis Poulenc

Woensdag 24 mei tot woensdag 31 mei 2017
Fluitcursus Urbania (Italië)
Eleonore Pameijer-fluit, masterclass, plaats voor 10 cursisten (volgeboekt)
Slotconcert dinsdag 30 mei

Zondag 11 juni 2017
Aerdenhout, De Nieuwe Kring, 16.00 uur
Programma Le Paradis: Irene Maessen-sopraan, Eleonore Pameijer-fluit, Bob van der Ent-viool, Henry Kelder-piano
Werken van Hendrik Andriessen, Albert de Klerk, Francis Poulenc, Leo Smit en Sylvia Maessen

Zaterdag 17 juni 2017
Amersfoort, Festival Havikconcerten, 20.30 uur
Programma Le Paradis: Irene Maessen-sopraan, Eleonore Pameijer-fluit, Bob van der Ent-viool, Henry Kelder-piano
Werken van Hendrik Andriessen, Albert de Klerk, Francis Poulenc, Leo Smit en Sylvia Maessen

Zondag 18 juni 2017
Amsterdam, Centrale OBA, Oosterdokskade 143, 15.00 uur
Gijsbrecht van Aemstelkwartet: Eleonore Pameijer-fluit, Jan Erik van Regteren Altena-viool, Eduard van Regteren Altena-cello, Ernestine Stoop-harp
Werken van Lucas van Regteren Altena ‘Les Mystères de Bretagne’

Woensdag 21 juni 2017
Amsterdam, Uilenburger Synagoge, 10.00 uur
Internationaal Symposium georganiseerd door de Leo Smit Stichting
om 16.00 uur opening van de nieuwe website www.forbiddenmusicregained.org
door locoburgemeester Kajsa Ollongren
Muziek door Eleonore Pameijer-fluit, pianoduo Volker Ahmels en Friederike Haufe
Werken van Marius Flothuis, Leo Smit en Dick Kattenburg

Zondag 2 juli 2017
Amsterdam, Vondelpark Openluchttheater, 12.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit & Ralph Rousseau-gamba
Werken van Jacques Hotteterre, Frank van Gompel, J.S. Bach en Antonio Vivaldi