VOORJAAR 2018

Zondag 7 januari, 2018
Amsterdam, Gebouw De Bazel, Stadsarchief
Italiaanse Zaal
Bij de tentoonstelling ‘Kijk Amsterdam 1700-1800’
Concert 1: 13.30 uur (inclusief korte kunstbeschouwing)
Concert 2: 15.00 uur (inclusief korte kunstbeschouwing)
Eleonore Pameijer-fluit en Bart van Oort-fortepiano
W.A. Mozart: Sonate K376, Laat ons juichen Batavieren,
Sonate K377

Zondag 14 januari, 2018
London, Kings Place
6.30 pm, introduction 5.20 pm
Eleonore Pameijer-flute, Hugh Webb-harp,`
members of the Allegri string quartet:
Martyn Jackson-violin, Dorothea Vogel-viola, Vanessa Lucas-Smith-cello
Compositions by Schubert, Mozart, Ravel, Hugh Webb and Leo Smit

Woensdag 24 januari, 2018
Aula Universiteit van Amsterdam, Lutherse kerk, 16.00 uur
ism boekhandel Atheneum en Spui 25
Symposium ter gelegenheid van het afscheid van Maarten Asscher als
directeur van Atheneum Boekhandel
Eleonore Pameijer-fluit, Marcel Worms-piano
Werken van Paul Hermann en Leo Smit

Vrijdag 26 januari, 2018
Schwerin, Duitsland
Conservatorium Schwerin, 15.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit en Yuko Ellinger-piano
Caprice Concertante van Geza Frid, voordracht Arthur Frid

Zaterdag 27 januari, 2018
Rostock, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst
Vanaf 11.00 uur feestelijk symposium en concerten
ivm het 10-jarig bestaan van het Zentrum für Verfemte Musik
Eleonore Pameijer-fluit, Yuko Ellinger-piano
Caprice Concertante van Geza Frid
Klavierduo Godzinski-werken van Paul Hermann
Ensemble SONeO

Maandag 12 februari, 2018
Verzetsmuseum Amsterdam, 17.30 uur
Minisymposium ter gelegenheid van het afscheid van
historicus Hans Blom als voorzitter van het bestuur
Eleonore Pameijer-fluit: Aubade van Marius Flothuis

Woensdag 14 februari, 2018
Kunst in de Kamer kring Antwerpen, 20.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit en Bart van Oort-piano
Werken van W.A. Mozart: Sonate K301, K304, K376 en K377

Zondag 25 februari, 2018
Studio K, Timorplein 62 Amsterdam, 12.30 uur
Bijeenkomst Van Uilenburg tot Zeeburg
Voordracht over het Jiddisch door Justus van de Kamp
Eleonore Pameijer-fluit, Irene Maessen-sopraan
werken van Maurice Ravel, Mordechai Gebirtig, Leo Stein

Zondag 4 maart, 2018
Amersfoort, Villa de Wachter, 15.30 uur
Jacques Thibaud Ensemble:
Eleonore Pameijer-fluit, Burkard Maiss-viool, Bogdan Jianu-cello
werken van Haydn, Mozart, Beethoven, Tcherepnin en Lucas van Regteren Altena

Dinsdag 6 maart, 2018
Den Haag, Diligentia, 20.15 uur
Jacques Thibaud Ensemble:
Eleonore Pameijer-fluit, Burkard Maiss-viool, Bogdan Jianu-cello, Andrei Banciu-piano
Werken van J.S. Bach, Antonin Dvorak, Dick Kattenburg, Franz Doppler,
W.A. Mozart (Hummel)- Jupiter Symfonie

Maandag 12 maart, 2018
Amsterdam Splendor, Nieuwe Uilenburgerstraat 116
www.leosmit.org, reserveren secretariaat@leosmit.nl
Serie Uilenburger Concerten
Werken van James Simon (1880-1944) voor het eerst in Nederland te horen
Philip Silver-piano, Noreen Silver-cello, Robbert Muuse-bariton, Micha van Weers-piano, blaaskwintet: Eleonore Pameijer-fluit, Borislav Cicovacki-hobo, Frank van den Brink-klarinet,
José Sogorb-hoorn, Freek Sluijs-fagot

Donderdag 15 maart, 2018
Capelle aan de IJssel, Van Capellenhuis, 20.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Marcel Worms-piano, Jan Brokken-verteller
Programma De Vergelding: een verborgen geschiedenis/verborgen muziek.
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, Rosy Wertheim, Johanna Bordewijk-Roepman, Nico Richter

Zondag 18 maart, 2018
Groningen, Oosterpoort, 14.00 uur
Debussy-Dag, ter herinnering aan de 100ste sterfdag van Debussy
Eleonore Pameijer-fluit, Igor Roma-piano, Enrico Pace-piano,
Ekaterina Levental-mezzo-sopraan, Eva Tebbe-harp,
Asdís Valdemarsdóttir-altviool , Gamelan Ensemble Widosari o.l.v. Elsje Plantema
Meerdere concerten, lezing, werken van Claude Debussy

 Zaterdag 31 maart, 2018
Domburg, Museum Marie Tak van Poortvliet, 16.00 uur
Opening tentoonstelling ‘Raak! Zeeuwse Portretten’
Drie portretten van Eleonore in pastel gemaakt door Onno Boerwinkel
Eleonore Pameijer-fluit
Werken van J.S. Bach, Phil Glass, Claude Debussy en Misha Mengelberg

Zondag 15 april,  2018
Tilburg, Pauluskerk, 15.00 uur
Gijsbrecht van Aemstelkwartet en Mondriaan kwartet
Werken van Mozart, Debussy en Lucas van Regteren Altena
Wereldpremière van Hans Koch: Petite Suite de Répétition
Eleonore Pameijer-fluit, Ernestine Stoop-harp
Jan Erik van Regteren Altena-viool, Frank Brakkee-altviool
Eduard van Regteren Altena-cello

Zaterdag 21 april, 2018
Ittervoort, fluitconcours, hele dag
Eleonore Pameijer (en vele anderen) in de jury

Donderdag 26 april, 2018
Ouddorp, Cultureel Centrum De Overkant, 20.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit en Ralph Rousseau-viola da gamba
Werken van J.S. Bach, Daan Manneke, Graaf Unico Willem van Wassenaer, Frank van Gompel, Jacques Hotteterre en Antonio Vivaldi

Vrijdag 4 mei, 2018
Middelburg, Concertzaal, 20.45 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Marcel Worms-piano, Jan Brokken-verteller
Programma De Vergelding: een verborgen geschiedenis/verborgen muziek.
Werken van Leo Smit, Dick Kattenburg, Rosy Wertheim, Johanna Bordewijk-Roepman, Nico Richter

Zaterdag 5 mei, 2018
Beetsterzwaag, 16.00 uur
Dorpskerk, Hoofdstraat 15, Beetsterzwaag
Eleonore Pameijer-fluit, Irene Maessen-sopraan, Marcel Worms-piano
Herdenkingsprogramma met als thema: Verzet
Werken van Leo Smit, Rosy Wertheim, Henriëtte Bosmans,
Martha Belinfante, Mordechai Gebirtig en Dick Kattenburg

Dinsdag 8-15 mei, 2018
Fluitcursus Urbania, Italië
Instituto Dante Alighieri
techniek, toonvorming, adem, houding, master classes, ensemble
(volgeboekt)

Maandag 28 mei, 2018
Tuinconcert in Terschuur (bij Amersfoort), plus rondleiding in de tuin
Aanvang 15.00 uur, ontvangst vanaf 14.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Markus Placci-viool, Burkhard Maiss-viool/altviool
Serenade Programma: werken van Mozart, Ludwig van Beethoven,
Claude Debussy en Max Reger

Dinsdag 29 mei, 2018
Herengrachtconcert, 20.15 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Markus Placci-viool, Burkhard Maiss-viool/altviool
Serenade Programma: werken van Mozart, Ludwig van Beethoven,
Claude Debussy en Max Reger

Woensdag 30 mei, 2018
Dordrecht, concert aan het Damiatenbolwerk, 20.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Markus Placci-viool, Burkhard Maiss-viool/altviool
Serenade Programma: werken van Mozart, Ludwig van Beethoven,
Claude Debussy en Max Reger

Donderdag 31 mei, 2018
De Nieuwe Kring, Aerdenhout, 19.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Markus Placci-viool, Burkhard Maiss-viool/altviool
Serenade Programma: werken van Mozart, Ludwig van Beethoven,
Claude Debussy en Max Reger

Vrijdag 1 juni, 2018
Wassenaar, aanvang 20.15 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Markus Placci-viool, Burkhard Maiss-viool/altviool
Serenade Programma: werken van Mozart, Ludwig van Beethoven,
Claude Debussy en Max Reger

Zaterdag 2 juni, 2018
Utrecht, Kunstruimte KuuB,16.00 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Markus Placci-viool, Burkhard Maiss-viool/altviool
Serenade Programma: werken van Max Reger, Ton de Leeuw en Ludwig van Beethoven

Donderdag 28 juni, 2018
Amsterdam, 17.30 uur
Optreden voor Bnai Brith
Eleonore Pameijer, fluit solo

Zaterdag, 30 juni, 2018
Soest, Nationaal Militair Museum
Opera Thijl van Jan van Gilse
19.30 uur door het
Utrechts Studenten Concert
16.00 uur: het Leo Smit Ensemble
verzorgt de randprogrammering
Irene Maessen-sopraan, Eleonore Pameijer-fluit, Marcel Worms-piano

Woensdag 11 juli, 2018
Soest, Nationaal Militair Museum
Opera Thijl van Jan van Gilse
19.30 uur door het
Utrechts Studenten Concert
16.00 uur: het Leo Smit Ensemble
verzorgt de randprogrammering
Irene Maessen-sopraan, Eleonore Pameijer-fluit, Marcel Worms-piano

Zaterdag 21 juli-zaterdag 28 juli, 2018
Kamermuziekcursus Gradoli (Italië), bij het Lago di Bolsena
Docenten: Eleonore Pameijer-fluit, Ursula Schoch-viool, Stephan Heber-cello, Marcel Worms-piano

Vrijdag 27 juli, 2018
Slotconcert in het Palazzo Farnese, Gradoli, Italië, 20.30 uur
Eleonore Pameijer-fluit, Ursula Schoch-viool, Stephan Heber-cello, Marcel Worms-piano

Zaterdag 28 juli, 2018
Vetralla, Viterbo (Italië), 19.00 uur
Opera Extravaganza
Eleonore Pameijer-fluit, Ursula Schoch-viool, Stephan Heber-cello, Marcel Worms-piano